Gaziantep’te kentkart’ın tamamlayıcı çözümlerinden biri daha uygulamaya kondu. Metal, plastik ve cam atıkları geri dönüşüme kazandıran Atıkmatik Geri Dönüşüm Otomat Uygulaması, bu çözüm sayesinde artık Gaziantepkart’a para yüklemek için de kullanılabilecek. Kent merkezinde Balıklı ve Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) önündeki iki noktada hizmet verecek bu otomatlarla vatandaşlar, geri dönüşüme kazandırdıkları her atık malzemeye karşılık Gaziantepkart’a para yükleyebilecekler.

Sn. Emine Erdoğan tarafından yapılan ilk yükleme ile Atıkmatik bu hizmete başlamış oldu. Sn. Erdoğan, kentkart tamamlayıcı çözümüyle bütünleşen Atıkmatik aracılığıyla adına çıkartılan Gaziantepkart’a yükleme yaptı. Vatandaşlar plastik, cam şişe ve metal atıklarla yapılan Gaziantepkart bakiye yüklemelerini, kentkart sisteminin var olduğu tüm toplu taşıma araçlarına binişlerden başka bisiklet kiralama, otopark girişi, müze ve hayvanat bahçesi gibi tesis girişlerinde de kullanabilecekler.

Sistemin tanıtıldığı programa Sn. Emine Erdoğan’ın yanı sıra Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Fatma Şahin, Genel Sekreter Sn. Sezer Cihan, GaziUlaş Genel Müdürü Sn. Recep Tokat ile vatandaşlar da katıldı.