Mobil Uygulamalar

kentkart, toplu ulaşım yolcularının hayatını kolaylaştıracak akıllı çözümlerine Mobil Yolcu Bilgilendirme ve Mobil Ödeme uygulamalarını da eklemiştir.

Mobil Yolcu Bilgilendirme uygulaması ile yolcular evlerinden, iş yerlerinden çıkmadan ya da istedikleri durakta beklerken, harita üzerinde, otobüs ve durakların nerede olduğunu, hangi hat ve otobüsün hangi duraktan, ne zaman geçeceğini öğrenebilirler. Binmek istedikleri otobüsün kalkış zamanlarını uygulama üzerinden görebilirler. Ayrıca nereden nereye, hat takip ve favori duraklar uygulamaları da yolcuların rahatlığını en üst düzeyde garanti eder.

Yolcular, uygulama üzerinden kentkart’a kolayca yükleme yapabilirler. Böylece bayi aramak zorunda kalmadıkları gibi yetersiz bakiye sorunu da yaşamazlar. “Online Yükleme” özelliği sayesinde ödeme seçenekleri kullanılarak istenilen yerde ve saatte yükleme yapılabilmektedir. Online bakiye tanımlanan kartlar ile tüm toplu taşıma araçlarında önce dolum sonra ücret düşüm işlemleri aynı kart okuma süresi içinde tamamlanır.

Mobil Ödeme uygulaması ise Yakın Temas İletişimi (NFC destekli) destekleyen tüm telefonlar üzerinde çalışabilmektedir. kentkart mobile uygulaması tüm Android marketlerden ücretsiz olarak indirildikten ve kredi kartı bilgileri aracılığıyla bir sanal kart satın alındıktan sonra güvenli bir şekilde aktif hale gelir. Yolcular, böylece, ellerinde bulunan NFC destekli telefonlarıyla toplu ulaşımdan faydalanmaya başlarlar.

Ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız.