Otogar – Otopark Ödeme Çözümleri

kentkart Otogar ve Otopark Çözümleri motorlu araçları ücretlendirmek için esnek ve güvenilir çözümler sunmaktadır.

Günümüzde yerel idareler, şehrin çeşitli ihtiyaçlarına cevap verecek birçok altyapı ve sistem geliştirmekle yükümlüdür. Otogar, açık ve kapalı otoparklar gibi alanların ücretlendirilmesi için hızlı, kullanım kolaylığı olan ücret toplama yöntemlerinin tercih edilmesi gerekmektedir. kentkart Otogar ve Otopark Çözümleri; ücret toplama ile denetim ve yönetim ana işlevlerini bünyesinde toplayan, hem idareler hem de kullanıcılar için en pratik ve kolay yöntemi sunmayı hedefleyen sistemlerdir.

Sistem; araç giriş / çıkış ve yön algılama sensörleri, otomatik araç plaka tespit kameraları, park alanlarının dolu olup olmadığını tespit eden zemin sensörleri gibi birçok akıllı veri toplama biriminden gelen bilgiyi, merkez yazılımı vasıtasıyla yorumlayarak idare ve kullanıcılar için arayüzler, raporlar ve yönetim konsolları sunar. Aynı zamanda, nakit ve kredi kartının yanı sıra kullanıcının, cebindeki toplu taşıma / şehir kartı, mobil uygulama, SMS veya abonelik yoluyla ücret ödeyebilmesine imkân sağlar.

Diğer özellikleri arasında şunlar vardır:

  • Pratik denetim özelliği ile ücretlendirilmemiş araçların tespit edilmesi ve istenirse ceza uygulanabilmesi,
  • Kullanıcıları boş park yerleri hakkında bilgilendirme,
  • Kapalı alan giriş ve çıkış işlemlerinin araç fotoğrafı, plakası ve ücret bilgisi ile eşleştirilmesi, araç plakasının, kart / abone numarası geçmişinin izlenebilmesi ve birçok farklı rapor alınabilmesi.