Staj ve Üniversite Organizasyonları

kentkart adına üniversitelerin düzenlediği Kariyer Etkinliklerine katılarak ya da üniversitelerle birlikte hazırlanan teknik geziler vasıtasıyla üniversite-sanayi işbirliğini pekiştirici çalışmalarda bulunuyoruz.

Bu çalışmalarda, öğrenci arkadaşlarımıza yön göstermek amacıyla eğitimleri süresince önem vermeleri gereken noktalara temas edecek paylaşımlarda bulunuyoruz. İş imkânları ve mezuniyetlerini takip eden iş arama süreçlerinde dikkat etmeleri gereken noktalar için önerilerimizi ve tecrübelerimizi aktarıyoruz.

Her yıl Üniversite ve Meslek Yüksekokullarında eğitimine devam eden öğrenciler arasından okul ve öğrencinin başarı durumunu dikkate alarak kentkart’ın ihtiyaçları doğrultusunda stajyerlerimizi belirliyoruz. Bu çerçevede sadece zorunlu staj başvurularını değerlendirmeye alıyoruz.

Başvurular 01 Ocak – 15 Nisan tarihleri arasında kabul edilir. Staj talebini şirketimize ulaştıran öğrencilerin başvuruları 15 Nisan – 15 Mayıs tarihleri arasında değerlendirilmektedir. Değerlendirmede mutlaka staj zorunluluğu aranır. Staj süresinin etkin ve verimli kullanılabilmesi için 20 iş günü altındaki staj başvuruları değerlendirme sürecine alınamamaktadır. Staj talebi uygun bulunan öğrencilerle İnsan Kaynakları birimimiz iletişime geçerek gerekli yasal süreçleri ilerletir.

Üniversite ve Meslek Yüksek Okullarının zorunlu staj başvuruları aşağıda yer alan linkler üzerinden kabul edilmektedir.