Otomatik Araç Yönetim Sistemi - kentkart

Otomatik Araç Yönetim Sistemi

Home Çözümler Otomatik Araç Yönetim Sistemi

Otomatik Araç
Yönetim Sistemi

kentkart, Elektronik Ücret Toplama ve Otomatik Araç Yönetim Sistemlerini tek bir cihazda bütünleştirmiştir. Gerçek zamanlı otomatik araç yönetim sistemi, toplu taşıma işletmeleri için yaşamsal bir ürün haline gelmiştir. Uydu bağlantısından alınan gerçek zamanlı veriler bu sistem üzerinden belirlenen zaman aralıklarında ana işletim merkezine iletilir. Araç konumu, hızı ve aracın yaptığı kilometre, bu tür veriler sonucunda belirlenebilir. Araçların takibi aynı anda yapılabilmektedir. Böylelikle sürücü ihlalleri ve hataları kolaylıkla tespit edilir ve yolcu şikâyetleri önemli ölçüde azaltılır.
kentkart, Otomatik Araç Yönetim Sisteminde CANBus, Araç İçi Kamera Sistemi, Elektronik Ücret Toplama Sistemi gibi farklı bütünleşik işlevler sunmaktadır.

Otomatik Araç
Yönetim Sistemleri Avantajları

Gerçek Zamanlı ve Çevrimdışı Araç Takip Sistemi

Güzergah, Yolculuk, Sürücü ve Bölge Yönetimi

Alarm ve Rapor Yönetimi

Filo Sağlığı İzleme Sistemi

Filo Sağlığı İzleme Sistemi, telemetrinin gerçek zamanlı ve geçmişe dönük izlenmesi dâhil olmak üzere araç telemetrisinin alarmlarını ve durumlarını üreten ve sunan bir portaldır. Araç telemetri verileri; motor devri, soğutma suyu sıcaklığı, araç hızı vb. gibi CAN sistemleri tarafından üretilen ve kullanılan parametrelerdir.
Modern toplu taşıma araçlarının tümü CAN (Controller Area Network) iletişim sistemlerini içerir. Araçlar, CANbus adı verilen özel CAN kabloları aracılığıyla dolaşan büyük miktarda telemetri verisi içerir.