Hakkımızda - kentkart

Hakkımızda

Home Hakkımızda

Misyonumuz

Akıllı ulaşım sistemlerinin elektronik ödeme, toplu taşıma yönetimi, araç içi görüntüleme ve yolcu bilgilendirme alanlarında; kaliteli, yenilikçi çözümlerle, sektöründe başarı çıtasını daima yükseltmek.

Vizyonumuz

Hayallerinin gücü ile uzmanlık alanında ürettiği teknolojilerde ilk akla gelen Dünya markalarından biri olmak.

Üyeliklerimiz

UITP
ITxPT

 

Gündelik yaşantıyı kolaylaştıran modern teknolojilerin önemli hedeflerinden biri kent içi ulaşımın geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasıdır. 1998 yılında bu amaçla kurulan kentkart, usta bir terzi hassaslığıyla “kente özel” ve uluslararası standartlarda akıllı ulaşım sistemleri, donanım ve yazılımları üretir.

 

kentkart toplu taşıma işletmelerinin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan, yolculuğu keyfe dönüştüren, modern, hızlı, dakik, kolay ve güvenli bilgi teknolojileri ve sistemleri geliştirerek büyümeyi kendisine görev edinmiştir.

 

Elektronik Ücret Toplama, Araç Takip, Gerçek Zamanlı Yolcu Bilgilendirme, Planlama ve Araç İçi Kamera Sistemleri ile hem toplu taşımanın hatasız, akıcı ve sürdürülebilir olmasını sağlamakta hem de toplu taşıma işletmelerinin, yolcu hizmet kalitelerini ve kârlılıklarını artırmalarına yardımcı olmaktadır.

 

Desteklenen Sektörler

Otobüs

Metro

Demiryolu

Teleferik

Otopark

Taksi

Bisiklet

kentkart toplu taşıma firmalarının değişen ve gelişen günlük gereksinimlerine yanıt verebilen özellikli ve nitelikli sistemlerini, toplu taşıma idareleri adına 7 gün 24 saat işletir. Yolcular, temassız akıllı kartlar ile bütünleşik bilet çözümlerinden yararlanarak otobüs, minibüs, metro, tren, tramvay, troleybüs veya deniz otobüsleri ile şehir içi ulaşımlarını gerçekleştirebilirler.

 

kentkart sunduğu Finansal Yönetim Hizmetleri ile sistem paydaşlarını oluşturan ana işletme ve bağlı diğer işletmeler arasındaki gelir dağılımını kusursuz olarak gerçekleştirir. Paraya el değmeden temassız akıllı kartlarla yapılan ödemelerin tamamı, elektronik ortamda, toplu taşıma firmalarının hesaplarına hak edişlerine göre günlük olarak aktarılır.

 

Kurduğu yaygın bayi ağı ve kart dolum otomatları aracılığıyla, kentkart her an her yerde ulaşım hizmeti sunma olanağına sahiptir.

 

kentkart’ın öncelikli görevleri arasında sürdürülebilir ulaşıma katkıda bulunmak da yer alır.

kentkart olarak gelecekte bizi ileriye taşıyacak hedeflerimiz; ulaşım teknolojilerinde öncü olmak, bu alandaki değişime liderlik etmek, teknoloji odaklı yurtiçi ve yurtdışı yatırımlarımızla ülkemizin ve şirketimizin geleceğine katkıda bulunmayı sürdürmek ve kentkart’ı bir dünya markası yapmaktır. Yürekten inanıyorum ki bu yolda önümüzü aydınlatacak en parlak ışık hayallerimizin gücüdür.

Mazhar Umur Basmacı

kentkart Kurucu & CEO

kentkart bu konudaki kararlılığını, Dubai UITP Dünya Kongresi’nde (2011) imzaladığı beyannameyle “Sürdürülebilir Ulaşım Üyesi” olma hakkını kazanarak göstermiştir.

 

Pek çok uluslararası projeyi eş zamanlı olarak yürüten kentkart, bünyesinde barındırdığı genç akademisyen ve araştırmacıların desteğiyle ve yapmış olduğu AR-GE yatırımlarıyla hedeflerini büyütmektedir.