Kentkart, Lüleburgaz’ı da Referansları Arasına Ekledi.

 

Toplu taşıma hizmetlerinde yarattığı kalite ve geliştirdiği sistemler sayesinde sektöre her geçen gün yenilikleri getiren Kentkart,  Lüleburgaz’da 105 araçta kamera ve araç takip sistemini başlattı.

Projeyle ilgili bilgi veren Kentkart A.Ş Yurt içi Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Burak Peksoy açılışta konuyla ilgili şunları söyledi:

“Bugün kentkart olarak 17 yıldır akıllı ulaşım sistemlerinde faaliyet gösteriyoruz. Uyguladığımız sistemler ulaşıma adeta hayat veriyor. Trafik, yaya, yolcu güvenliği ve bilgilendirme sistemleri ile bireylerin hayatlarına hız ve verimlilik katıyoruz. Teknolojiyi, ulaşıma Türk mühendislerinin yarattığı çözüm ve donanımlarla sağlıyor olmaktan gururluyuz. Bugün açılışını yaptığımız Lüleburgaz içinde 105 araçta kamera ve araç takip sistemini devreye aldık.

Devreye alınan teknoloji ile amaç olabilecek her türlü kaza, sıkıntı, olay ve yolcuların güvenliğine ilişkin konuları takip altına almak.  Ayrıca kurulan sistem ile daha güvenli, huzurlu bir ortamda ulaşım hizmetinin sağlanması sözkonusu. Araç takip sistemleri sayesinde geçmişe yönelik her türlü raporu ve analizi almak mümkün.  Bu da pek çok bilgiyi kaydetmeye ve daha sonra kullanmaya olanak sağlıyor. Bilindiği üzere araç içi kamera sistemler toplu taşıma işletmelerinin güvenliğini ve hizmet kalitesini arttırmayı hedefleyen bir sistemdir. Kentkart, dünyada ilk kez yolcuların kullandığı kart tipi ödedikleri ücret ve kalan bakiyeleri ile entegre çalışabilen bir Araç İçi Kamera Yazılımı geliştirmiştir.

Herhangi bir kaza durumunda Araç İçi Kamera Sistemi ile kayda alınan kaza anı, yapılan hataların ileride tekrarlanmaması için eğitim amacıyla kullanılabilir. Bu sistemi Lüleburgaz içinde kurmuş olmaktan dolayı çok mutluyuz “ şeklinde konuştu.