Kentkart; Ulaşımda Akıllı Sistemler Ürün Karması Stratejisi 2015 Avrupa Liderlik Ödülü’nün Sahibi

Dünya’nın 40 farklı ülkesinde,  yaklaşık 1800 özel sektör analist ve danışmanın görev yaptığı sayılı danışmanlık ve büyüme ortaklığı şirketlerinden olan Frost&Sullivan’ın, ulaşımda yenilik ve buluş özelliği taşıyan uygulamaların ödüllendirildiği Londra’daki 2015 Intelligent Mobility, Excellence in Best Practices Awards Banquet  gala gecesinde kentkart Ulaşımda Akıllı Sistemler Ürün Karması Stratejisi 2015 Avrupa Liderlik Ödülü’ne layık görüldü.

Frost&Sullivian’ın ödül değerlendirmesinde Kentkart’ın, uluslararası arenada ve ülkesinde AR&Ge bölümüne sahip az sayıda şirketten biri olarak öne çıktığına vurgu yapıldı. Kentkart’a ilişkin yapılan açıklamada, Türkiye pazarının Doğu Avrupa ve Ortadoğu’ya akıllı ulaşım çözümleri sağlayan başlıca üç katılımcısından biri olduğu, hizmet anlayışı ve kalitesinin firmanın 10 ülkeye ve 35 şehre yayılmasını sağladığı, bu başarının Frost&Sullivan’ın 2015 Avrupa Ürün Karması Strateji Liderliği Ödülü’nü kazandırdığına dikkat çekildi.

Yaklaşık 4 ay süren değerlendirme ve sektör analizlerinin yaptığı araştırmalar sonucunda yarattığı teknoloji ve ulaşımda uyguladığı akıllı ulaşım sistemleri ile farklılıklarını ortaya koyan kentkart için
Frost & Sullivan Araştırma Analisti Krishna Achuthan şunları söyledi:

“Kentkart’ın elektronik ücret toplama ve otomatik araç yönetimi sistemleri toplu taşıma işletmecilerine ölçülebilir veri sağlıyor ve bu verilerin yardımıyla işletmelerini kalite, ekonomi ve kârlılık bakımından kuvvetlendiriyor, bu çözümler pürüzsüz ve güvenilir bir toplu taşıma ağı oluşturarak çoğu kentsel yerleşimde görülen trafik sıkışıklığı meselesinin üzerine gitmeye de yardımcı oluyor” dedi.

Frost & Sullivan’ın her yıl bu ödülü, hizmet verdiği pazarın tamamının gereksinimlerini karşılayan kapsamlı bir ürün karması geliştirmiş olan firmaya verdiğine dikkat çeken uzmanlar, ödül ürün karmasının alıcının temel taleplerini karşılama derecesinin, alıcı değeri bağlamında sahip olduğu genel etkisinin ve aynı zamanda artan pazar payının takdir edilmesi ve onaylanması demek olduğunun altını çiziyorlar.

Geceye, ödülü almak için katılan Kentkart Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mazhar Umur Basmacı yaptığı konuşmada: “Şirketimizin çeşitli bölgesel ve küresel pazarlarda, liderlik, teknolojik yenilik, müşteri hizmetleri ve stratejik ürün geliştirme gibi önemli kriterler noktasında değerlendirilmesi onur ve gurur verici. Bugün kentkart’ın yarattığı teknoloji ve yazılımlar akıllı ulaşım sistemlerinde yeni ufukların kapılarını açıyor, geliştirilen pek çok proje ve uygulama ulaşımda ilkleri teşkil ediyor. Tüm bu çalışmalarla beraber Dünya’nın tanıdığı sayılı büyüme ortaklarından Frost & Sullivan tarafından ödüle layık görülmek onur ve gurur verici.” dedi.